Modern and stylish Ellipse Center Coffee Table, produced with high quality materials. Safe delivery guarantee with special packaging.







As low as $2/month
Ships in 3-5 business days
Worldwide Shipping
SKU: 2002
🛋 Wooden Ellipse Center Coffee Table - 90x50x42 cm

Modern and stylish Ellipse Center Coffee Table, produced with high quality materials. It will add style to your home with 5 color options. It is received safely thanks to its special packaging.


✅ Key Features
- ✔️ Ellipse Center Coffee Table
- ✔️ Product is produced from 1st Quality Particle Board
- ✔️ Legs are Turned Beech Wood
- ✔️ There is a protective removable gelatin on our products
- ✔️ Protected special packaging system is used for delivery
📐 Product Dimensions
| Feature | Value |
|---|---|
| Length | 90cm |
| Width | 50cm |
| Height | 42cm |


📦 Shipping and Assembly Information
📌 Product is sent in protective packaging as disassembled.
📌 Easy to assemble — can be installed with simple hand tools.
📌 Assembly diagram and necessary connection parts are included in the package.
📌 In case of shipping damage, you have the right to free replacement.
⚠️ Note: Decorative accessories in the images are not included.
Composition: Particleboard
| Color | White |
| Color | Cream |
| Color | Walnut |
| Color | Efes |
| Color | Bendir |
| Color | Gordion |
| Color | Traverten |
| Material | Particleboard |
| Foot Style | Lathe Foot |
| Width | 51 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 92 cm |
| Weight | 6 kg |
| Dimensions Length: 90cm Width: 50cm Height: 42cm | |
Ships in 3-5 business days
Worldwide Shipping — Built to last
















